Poleski Ośrodek Sztuki POS Łódź
Tu realizujemy projekt Europejskie partnerstwo na rzecz działań włączających osoby zagrożone marginalizacją


Dotknij Teatru na BIS

DT w mediach:
dzienniklodzki.pl
radiolodz.pl

Harmonogram wydarzeń dostępny TUTAJ

Otwieramy sezon w Ogrodzie Rezydencji Leona Plihala
Niezwykle atrakcyjny ogród i park wybudowanej w okresie 1935/37 rezydencji Leona Plihala zachęca do kulturalnej rozrywki. Poleski Ośrodek Sztuki opracował ofertę programową, by przywrócić miastu pamięć o tym urokliwym zakątku i zachęcić do familijnej zabawy i odpoczynku w okresie od wiosny do wczesnej jesieni. 
więcej o wydarzeniu TUTAJ

Letnia szkoła jogi - w okresie od czerwca do połowy sierpnia w ogrodzie działa plenerowa szkoła jogi. Organizatorem jest nieformalna grupa Letni Aktywiści. Projekt został wyłoniony w konkursie Grant na lepszy start. W wybrane dni zajęcia prowadzone są dla dwóch grup wiekowych: dorosłych i dzieci. Letniej szkole jogi towarzyszą wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Jogi, warszaty poglębionej praktyki, wykład o zdrowym kręgosłupie oraz sesje relaksacji. Zajęcia są bezpłatne. Pełen harmonogram zajęć znajdziesz TUTAJ

 

W madiach o plenerze:

cojestgrane24>>>

XII Międzynarodowy Plener Form z Wikliny i Sztuki Landartu pod hasłem Między formą naturalną a geometrią. Stulecie Awangardy w Polsce prezentuje nowoczesne polskie i światowe techniki rzeźby naturalnej, by poprzez propagowania wiedzy o land art (sztuce ziemi) i eco-art (sztuce ekologicznej) odpowiedzieć na coraz większe zainteresowanie mieszkańców miasta ekologicznym sposobem życia, które bywa alternatywą dla cywilizacji pośpiechu, technologii i konsumpcji.  
Celem projektu jest wprowadzenie do oferty kulturalnej miasta unikatowej formy artystycznej specjalnie adresowanej do coraz liczniejszej pro ekologicznej społeczności łódzkiej, która silnie zaznacza swoją obecność w mieście i sukcesywnie buduje swoją obyczajowość. 
Odbiorcy projektu będą uczestniczyli w profesjonalnym plenerze artystycznym, wykładach, warsztatach, pokazach multimedialnych. 

więcej o wydarzeniu TUTAJ>>> 

 22.06.2017 godz. 18.00
Z cyklu O sztuce subiektywnie - Jerzy Nowosielski

Autorski wykład Małgorzaty Misiowiec.
Cykl wykładów w ramach projektu Łódź stolicą awangardy.23.06.2017 godz. 16.00
Noc Kupały 

Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, radości i miłości, czyli Noc Kupały w ogrodzie Poleskiego Ośrodka Sztuki. Spotkanie  z obrzędami rozpoczniemy od gier i zabaw po staremu z polską muzyką tradycyjną graną na żywo w wykonaniu zespołu „Napięcie”. Następnie oddamy się szalonym tańcom przy akompaniamencie Tomasza Świderskiego. Wieczór zakończymy pokazem obrzędów świętojańskich. 

Bilety w cenie 11 zł do nabycia  w sekretariacie - filia Karolew, ul. Bratysławska 6a  POS poleca

25.06 2017 godz. 17.15-20.00
Międzynarodowy Dzień Jogi

Grupa Letnich Aktywistów zaprasza do ogrodu Poleskiego Ośrodka Sztuki by wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Jogi. 

Popołudnie otworzy grupa jogi dla dzieci. Zajęcia poprowadzi Ewa Szymoniak - dzieci poznają koleją asanę i związaną z nią legędę z hiduskiej mitologi. O godzinie 18.00 w ogrodzie rozpocznie się wernisaż prac fotograficznych nadesłanych przez uczestników "Jaka jest joga". Wielkoformatowe wydruki zdjęć z indywidualnym opisem zawisną w przestrzeni parku. Grupa projektowa SundayisMonday gościnnie zaaranżuje stoisko z oryginalnymi grafikami i biżuterią. Zebrana publiczność będzie mogła uczestniczyć w zajęciach jogi prowadzonych przez Aleksandrę Zdziechowską.  Finałem wieczoru będzie koncert mis i gongów w ogrodzie w wykonaniu Agnieszki Greinert. Podczas wieczoru odbędzie się loteryjka z rozdaniem drobnych upominków oraz wegański poczęstunek przygotowany przez członków bhakti joga w Łodzi. 

Wstęp wolny, zabierz wygodny i ciepły strój!

Harmonogram:  

godz. 17.15 
otwarte zajęcia dla dzieci

godz. 18.00 
wernisaż: „Joga jaka jest”, poczęstunek 

godz. 18.30 
prezentacja stoiska Sunday is Monday

godz. 19.00–20.00
praktyka jogi prowadzona przez Olę Zdziechowską 

godz. 20.00–20.30
koncert gongów i mis w wykonaniu Agnieszki Greinert

Projekt dofinansowano ze środków Programu Grant na lepszy start współfinansowanego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

POS poleca
25.06.2017, 
 godz: 13.00, 17.00
Słomka na wietrze
Pokaz pracy artystycznej Zespołu AD Astra
miejsce: Teatr Szwalnia, ul. A.Struga 90
kierownictwo artystyczne i choreogafia: Aleksandra Lewy
Muzyka: Paweł Odorowicz
Światło: Marcin Brzozowski
Wykonanie: Grupa Teatru Tańca AD Astra, ZTN Ad Astra
bilety: kup cegiełkę /w sprzedaży od 12 czerwca, ul. B
ratysławska 6a/

 

POS rekomenduje
27. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu
nabór filmów do konkursu 

Organizator: Muzeum Kinematografii w Łodzi
W konkursie mogą brać udział filmy dokumentalne i reportaże telewizyjne zrealizowane po 1 stycznia 2016, o ile nie zostały zgłoszone do selekcji w ubiegłym roku. Filmy można zgłaszać do 15 września 2017 bezpośrednio na stronie internetowej www.festiwalmediow.pl. Również na stronie internetowej Festiwalu znajduje się Regulamin konkursu.

więcej o festiwalu TUTAJ

94-030 Łódź
Krzemieniecka 2a